Charakterystyka Sudetów – przewaga gór

Polska to kraj o wyjątkowo zróżnicowanym krajobrazie i niesamowitych możliwościach turystycznych. Praktycznie o każdej porze roku można tutaj znaleźć ciekawe miejsce na weekend, dłuższy urlop czy kilkudniowy relaks z dala od cywilizacji i pędu, który ze sobą niesie. Z pewnością każdy aktywny turysta, który w kraju spędził większą część swojego życia nie zobaczył jeszcze wszystkiego i z pewnością wielokrotnie byłby zaskoczony tym, jak wspaniały może być ten niewielki fragment Europy. Nie ulega wątpliwości, że jednym z najchętniej odwiedzanych rejonów naszego kraju są położone na południu i na południowym-zachodzie góry, które przyciągają turystów zarówno rodzimych, jak i tych zza granicy. Bardzo dużą popularnością cieszą się zwłaszcza te rejony, w których istnieje bogata baza noclegowa i świetne zaplecze kulinarno-gastronomiczne. Do takich rejonów w polskich górach bez wątpienia należą Sudety.

To właśnie tam znajdują się jednej z najstarszych w Europie malownicze pasma górskie, niespotykane nigdzie indziej skalne parki oraz fantastyczne i bardzo przez to tajemnicze kopalnie, a ponadto niezliczone kamieniołomy, które w efekcie składają się niezwykły i bardzo interesujący zarówno dla starszych i młodszych krajobraz. Sudety to bez wątpienia nietuzinkowa i wręcz bajkowa kraina jaskiń, wydrążonych przez przyrodę pięknych skał, prastarych i bardzo tajemniczych twierdz oraz zapomnianych już przez żyjących niekończących się nigdy korytarzy skalnych. Składające się na region Sudetów niezliczone pasma górskie znacząco różnią się od siebie, a jakby tego było mało, każde z takich pasm oferuje swój własny, niepowtarzalny i bardzo charakterystyczny klimat.

Bez wątpienia nie da się także ominąć wzrokiem niezliczonych i misternie zatopionych w krajobrazie wiekowych i cudownie kolorowych zamków oraz pałaców, które przypominają bajkowe twierdze księżniczek. Ponadto warto pamiętać, że Sudety oferują noclegi niemal dla każdego, bez względu na zasobność portfela. Niemal każdy znajdzie tutaj jakąś przyjemną kwaterę prywatną, gospodarstwo agroturystyczne lub bardziej luksusowy hotel zapewniający nawet pakiety SPA dla spragnionych nieco relaksu i odpoczynku. To jeden z najpiękniejszych regionów Polski. Z pewnością warto wybrać się tutaj na weekend lub dłuższe wakacje w gronie rodziny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>