Ciekawy urlop w Mikoszewie

Wypoczynek nad Bałtykiem stanowi wspaniały sposób na odstresowanie się oraz kojącą ucieczkę od pełnej obowiązków codzienności. Tym bardziej warto zadbać więc o to, by ten czas spędzić w sposób komfortowy i bezpieczny, odpowiednio wybierając miejscowość, w której postanowimy się zatrzymać. Jednym z najatrakcyjniejszych nadmorskich przystanków w Polsce z pewnością, jest położone w województwie pomorskim Mikoszewo. Ta mała miejscowość od wielu lat cieszy się doskonałą opinią wśród turystów, a jednocześnie jest przestrzenią, w której nie będziemy musieli na każdym kroku przedzierać się przez kolejki czy zatłoczone plaże, gdyż swoboda jest tu znacznie większa niż w największych nadmorskich miastach.
Przy okazji przypominamy Wam o innych nadmorskich miejscowościach, do których warto zajrzeć:
– Dziwnów
– Kołobrzeg
– Gdańsk

Przed samym wyjazdem warto zaś zadbać o to, by baza noclegowa była już zarezerwowana i byśmy mogli cieszyć się spokojną podróżą do pewnego punktu wypoczynkowego. W kontekście takiej działalności jak noclegi, Mikoszewo może się pochwalić zaskakująco zróżnicowaną listą obiektów noclegowych, dlatego w komfortowy sposób możemy wybrać dla siebie przykładowo ten z wyżywieniem.

Dla dzieci przygotowano tu fajną atrakcję – grę drużynową – „Poszukiwacze zaginionego skarbu bursztynowego”. Polega ona na poszukiwaniu zaginionych skarbów bursztynowych. Scenariusz dostosowany jest do wieku uczestników. Gra przeznaczona jest dla kilku zespołów składających się od 2 do 15 osób. W czasie zabawy dzieci wykorzystują urządzenia do lokalizacji „skarbów” czy nawigację satelitarną.

Walory przyrodnicze są tu niezwykłe i z pewnością pozwolą doświadczyć swoistego katharsis wśród szumiących drzew i odgłosów wielu gatunków zwierząt – głównie ptaków – roznoszących się po okolicy. Tym samym przemęczenie codziennymi obowiązkami szybko zostanie tu zniwelowane przez kojącą przyrodę i spokój. Okoliczne tereny objęte są staranną ochroną i opieką, a ze względu na ich niezwykły przyrodniczy potencjał, wytyczono tu między innymi rezerwat, w którym stale bytują zróżnicowane, często bardzo rzadkie gatunki fauny.

Dzięki temu, że plaże są nieustannie nadzorowane oraz objęte opieką ratowników korzystanie z nich jest bardzo bezpieczne, co szczególnie istotne, jeśli mamy pod opieką dzieci, a chcemy czuć się spokojnie podczas odpoczynku i nie zamartwiać się koniecznością nieustannego nadzorowania tego, co robią.

Sama miejscowość dysponuje też bardzo bogatą ofertą zróżnicowanych usług przygotowanych dla przyjezdnych, dzięki czemu o pyszne jedzenie czy możliwość zakupu pamiątek absolutnie nie będzie trzeba się martwić. Przestrzeń Żuław Wiślanych naprawdę warto odwiedzić przynajmniej raz w życiu, bo jest to absolutnie niepowtarzalny i niezależny mikroświat.

2 thoughts on “Ciekawy urlop w Mikoszewie

  1. Mnie tam było bardzo wygodnie i przyjemnie w Mikoszewie, ale następny nocleg nad morzem planuję w Łebie

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>