Czaplinek – miasto dla każdego

Czaplinek jest miastem położonym w województwie zachodniopomorskim. To miejsce, które już od wielu lat wzbudza zainteresowanie turystów z całego kraju. Wpływa na to między innymi położenie geograficzne Czaplinka, który jest usytuowany pomiędzy dwoma jeziorami. Nie bez znaczenia jest także fakt, że na turystów czeka tam wiele atrakcji: zarówno miejsc do zwiedzenia, jak również możliwości aktywnego wypoczynku. 

Przyjeżdżając do tego miasta, koniecznie trzeba udać się na miejscowy rynek. W Czaplinku, jako jednym z niewielu miejsc, do dziś został zachowany średniowieczny układ miejski, którego centralną część stanowi właśnie rynek. Warto wybrać się w to miejsce, by z bliska przyjrzeć się zabudowie miasta, która w większości powstała w XIX wieku. Podczas spaceru po rynku nie sposób nie zauważyć kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego, który jest najbardziej imponującą budowlą w całym mieście. Kościół został zbudowany w stylu neoromańskim, powstał w pierwszej połowie XIX wieku. Zwiedzając świątynię, warto zwrócić uwagę na polichromie ścienne, które powstały po II wojnie światowej. Podczas spaceru po rynku warto spojrzeć także na Pomnik Rybaka, który został wykonany z drewna. Pomnik przedstawia Pawła Wasznika i po raz pierwszy został postawiony na rynku w 1986 roku. Rynek jest ważnym punktem Czaplinka także dlatego, że właśnie tam odbywa się wiele imprez kulturalnych. Organizowana jest tam większość koncertów, w okresie przedświątecznym atrakcją jest Jarmark Bożonarodzeniowy.

Dla wielu osób decydujących się na odwiedzenie Czaplinka ważne są także liczne możliwości aktywnego wypoczynku. Miasto jest położone nad jeziorem Drawsko, które daje amatorom sportu wiele możliwości. Przede wszystkim w okresie letnim wytyczone jest tam kąpielisko, ponadto na jeziorze panują dobre warunki do uprawiania sportu, zyskującego dużą popularność – windsurfingu. Znajduje się tam nawet szkółka, dzięki której można postawić swoje pierwsze kroki na desce.

Baza noclegowa tego miasta [dostępna na witrynie Meteora] jest duża, zatem znalezienie kwatery, która przypadnie do gustu wczasowiczom nie powinno być dużym wyzwaniem. Po wpisaniu do wyszukiwarki frazy ‚noclegi Czaplinek’ można zapoznać się z ofertami różnych miejsc – gospodarstw agroturystycznych, pensjonatów, a także ośrodków wczasowych.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>