Międzygórze – miejsce niezapomnianych wrażeń

Malownicza wieś Międzygórze zaprasza na wakacje pełne niezapomnianych wrażeń. Położona na wysokości 570–670 m n.p.m. urocza miejscowość zapewni nam wiele pięknych widoków, liczne szlaki turystyczne, cudowne lasy, świeże powietrze oraz doskonały klimat. Szeroka baza noclegowa z pewnością przypadnie nam do gustu. Liczne atrakcje turystyczne i interesujące miejsca w okolicy nie pozwolą na nudę ani przez chwilę.

Perła Sudetów – tak nazywa się Międzygórze. Miejscowość zapewni nam ciszę i spokój. Tutaj naprawdę odpoczniemy wśród malowniczych, górskich krajobrazów. Międzygórze jest zlokalizowane w Sudetach Wschodnich, u podnóża Masywu Śnieżnika. Najwyższym szczytem jest Śnieżnik (1426 m n.p.m). Dotrzemy tam spokojną trasą, bez tłumów czy kolejek. Warto odwiedzić także Trójmorski Wierch. Góra ma wysokość 1145 m n.p.m. To właśnie tutaj spotykają się rzeczki zlewisk trzech mórz: Bałtyckiego, Północnego i Czarnego. Jest to jedyne takie miejsce w Polsce. Z pewnością warto udać się tutaj na miłą wycieczkę. Co ciekawe, Trójmorski Wierch jest nazywany także Klepaczem. Podczas wędrówki na szczyt z pewnością usłyszymy charakterystyczny dźwięk, spowodowany poruszaniem łupków podczas wiatru czy też wchodzeniem po nich. Koniecznie odwiedźmy to niezwykłe miejsce. Trudy wędrówki zrekompensują nam zapierające dech w piersiach widoki.

Nieopodal Międzygórza, na zboczu Leśnica, mieści się Ogród Bajek. Ekspozycja ozdobnych roślin ogrodowych jest położona w naprawdę uroczej okolicy. Ogród jest otoczony świerkowym lasem oraz górskimi łąkami. Same rośliny także zapewniają moc wrażeń estetycznych. Pomiędzy okazami ukryły się postacie z bajek. Można tutaj spotkać Królewnę Śnieżkę z krasnalami, Koziołka Matołka, Jasia i Małgosię oraz Czerwonego Kapturka. Znajdziemy tutaj ciekawe domki, altanki oraz totemy. Niewątpliwie warto tu zajrzeć. Ogród Bajek mieści się pomiędzy górą Toczek, a Igliczną.

Kościół św. Józefa Oblubieńca to drewniana świątynia, o konstrukcji typowej dla tradycyjnego, drewnianego budownictwa sakralnego. Ma prostą budowę i powstał w XVIII wieku. W środku możemy podziwiać bogate wnętrze w stylu rokoko i baroku.

Jakie noclegi Międzygórze oddaje do dyspozycji miłych gości? W okolicy funkcjonuje ciekawe Schronisko PTTK „Na Śnieżniku”. Znajdziemy tutaj także pensjonaty, kwatery prywatne oraz pokoje gościnne. Bez problemu wybierzemy odpowiednie miejsce, gdyż baza noclegowa perły Sudetów jest szeroka i zróżnicowana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>