Najcieplejsza miejscowość nad polskim Bałtykiem – Dziwnów

W poszukiwaniu rozległych nadbałtyckich plaż najlepiej udać się do niewielkiego Dziwnowa w zachodniopomorskim. Do wypoczynku zachęca świeże powietrze przesycone jodem, okoliczne lasy, porastające wydmy oraz liczne atrakcje.

Turyści odpoczywający nad polskim Bałtykiem często narzekają na niskie temperatury wody. Całe szczęście w Dziwnowie alternatywą dla zimnych kąpieli w morskiej wodzie są kąpiele w Zalewie Kamieńskim. Łączy się on z Bałtykiem cieśniną Dziwna. Trzeba jednak zaznaczyć, że w Dziwnowie przez cały rok panują temperatury wyższe niż w innych, wysuniętych miejscowości nadmorskich. Dziwnów jest najdalej wysuniętą miejscowością w Polsce na południe od Bałtyku.

Na licznie przybywających do miejscowości turystów czeka moc atrakcji. Zalew Kamieński stwarza doskonałe warunki do wędkowania oraz żeglowania. Na udane połowy można oczekiwać we wspaniałych okolicznościach przyrody. W Dziwnowie znajduje się ponadto port, przy którym mogą cumować jednostki morskie. Wśród najważniejszych atrakcji Dziwnowa wymienić można most zwodzony, unikalny na skalę europejską.

Choć Dziwnów poza sezonem wydaje się miejscem niemal wymarłym, o wolne miejsca noclegowe nie trzeba się martwić. W miasteczku znajdziemy niemal 20 tys. wolnych kwater o zróżnicowanym standardzie. Baza noclegowa [info na https://meteor-turystyka.pl/] obejmuje pokoje w hotelach, apartamentach czy popularnych wciąż ośrodkach wypoczynkowych. O uroku tej miejscowości przekonali się zresztą również zagraniczni turyści, coraz chętniej przybywający na wypoczynek do tego miejsca.

Turystów z całej Polski niczym magnes przyciąga plaża w Dziwnowie – od wielu lat uznawana za jedną z najpiękniejszych w Polsce. Nie ma się czemu dziwić, bo i warunki do wypoczynku są doskonałe. Plaża jest chroniona specjalnym falochronem od morskich podmuchów. Do wielogodzinnego leżakowania zachęca z kolei czysty, drobnoziarnisty piasek rozciągający się nawet do 30 m wgłąb lądu. Gdy słońce zacznie nam nazbyt dokuczać, w Dziwnowie możemy wybrać się na spacer wzdłuż promenady spacerowo-widokowej. Przepiękna ścieżka ciągnie się wzdłuż plaży, wydm oraz lasów. Latem organizowane są ponadto liczne imprezy specjalne – najsłynniejsze są międzynarodowe regaty żeglarskie. W poszukiwaniu słońca, ciepła i miłej atmosfery najlepiej zdecydować się na wypoczynek w Dziwnowie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>