Odkrywamy Śląsk – Węgierska Górka

Województwo śląskie ma wiele do zaoferowania. Może się poszczycić wieloma pięknymi miastami i miejscami, które są warte odwiedzenia. Jest też idealną bazą dla turystów nie tylko z naszego kraju, ale także z zagranicy. Okolice szczególnie polecane turystom, znajdują się u podnóża Beskidu Śląskiego i Beskidu Żywieckiego. W tej okolicy leży malutka miejscowość Węgierska Górka, która ma świetną lokalizację. Jej dużym atutem jest to, że leży nad rzeką Soła, poza tym miejscowość ta znajduje się blisko centrum turystycznego, jakim jest Żywiec.

Węgierska Górka jest prawdziwym rajem, dla amatorów górskich wspinaczek. Bliskość majestatycznych gór, zapewnia rozrywkę na wysokim poziomie. Baza noclegowa Węgierskiej Górki, to mnóstwo zróżnicowanych propozycji noclegów. Dużą popularnością cieszy się kemping PTTK, na którym można rozłożyć własny namiot. To miejsce w które przyjeżdża wiele grup zorganizowanych, dobrze przygotowane dla turystów. Noclegi w Węgierskiej Górce to także pensjonaty, domy wczasowe i pokoje gościnne. Zaletą tych rodzajów noclegów jest ich lokalizacja, bo zwykle są one rozmieszczone w samym centrum tej małej miejscowości. Inną ciekawą propozycją są też gospodarstwa agroturystyczne, które w tej okolicy są bardzo popularne. Noclegi w gospodarstwie agroturystycznym, są bardzo tanie, często decydują się na nie rodziny z dziećmi. W takim miejscu można podziwiać funkcjonowanie prawdziwych gospodarstw, z wypasaniem zwierząt i ich hodowlą. Również kwatery prywatne są stosunkowo tanią opcją, nic więc dziwnego, że i taką propozycją noclegów interesują się turyści z kraju i z zagranicy.

Ciekawą atrakcją Węgierskiej Górki, jest wspaniały bulwar, który składa się z trzech części. Bulwar ten jest położony bezpośrednio nad rzeką Sołą, dlatego jest bardzo ciekawym miejscem. Idealnie nadaje się na spacer w ładną pogodę, na wypoczynek nad rzeką. Daje też możliwość skosztowania miejscowych specjałów, które są serwowane w różnych lokalach rozmieszczonych na całej jego długości. Będąc w Węgierskiej Górce, warto też odwiedzić Aleję Zbójników, gdzie można podziwiać wspaniałe rzeźby zbójników, stworzone przez najlepszych rzeźbiarzy w rejonie. Miasteczko to jest małe, ale atrakcji ma bardzo dużo, więc warto się im bliżej przyjrzeć.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>