Symbole i atrakcje Świdnicy

Świdnica to miasto zlokalizowane na terenie województwa dolnośląskiego, nad rzeką o nazwie Bystrzyca. Miasto to zostało założone w tysiąc dwieście czterdziestym trzecim roku, natomiast prawa miejskie otrzymało kilkadziesiąt lat później, a dokładnie trzeciego września tysiąc dwieście sześćdziesiątego siódmego roku. Świdnica to miasto, które z roku na rok odwiedzane jest przez coraz większą liczbę turystów, którzy zatrzymują się tutaj dłużej, aniżeli na jeden dzień. Sprawia to, że hasło wpisywane w wyszukiwarki internetowe: „noclegi Świdnica meteor” jest coraz częściej używane. Odwiedzający mogą odnaleźć tutaj zestawienie oferty hoteli, apartamentów oraz pensjonatów i domków wczasowych.

Świdnica umiejscowiona jest na skraju Sudetów oraz Gór Wałbrzyskich, co oznacza, że miasto to położone jest na wysokości od 225 do 265 metrów nad poziomem morza. Niezwykła lokalizacja przyciąga tu wielu miłośników pięknych widoków.

Świdnica jest miastem, które może poszczycić się posiadaniem trzech symboli. Pierwszym z nich jest herb Świdnicy, który stworzony został w tysiąc dziewięćset dziewięćdziesiątym dziewiątym roku. Przedstawia on tarczę, która została podzielona na cztery części. Na każdej z poszczególnych części znajduje się jeden wyjątkowy element – są to między innymi korona, gryf oraz dzik. Każdemu z tych przedmiotów przypisana jest odpowiednia dla niego symbolika. Drugim symbolem miasta jest hejnał Świdnicy, który został skomponowany w jubileuszowym roku dwa tysiące, przez wybitnego muzyka Marka Banaszczyka. Trzecim i ostatnim symbolem miasta jest logo, które przedstawia zachwycającą panoramę miasta.

Świdnica jest obszarem o dużej wartości historycznej, ponieważ to właśnie na jej ziemiach w roku dziewięćset dziewięćdziesiątym istniało państwo Polan, któremu dowodził pamiętny książę Mieszko I. Teren ten ulegał wielu przekształceniom. Obszar, na którym umiejscowione jest miasto, ze względu na swoją lokalizację, często zmieniało swoje pochodzenie. W czasie pierwszej wojny śląskiej, która miała miejsce w tysiąc siedemset czterdziestym pierwszym roku, cały obszar Śląska trafił w granice pruskie, jednak po zakończeniu drugiej wojny światowej Świdnica, znów powróciła do terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>