Szczecin wzdłuż i wszerz

Pośród ciekawych miejsc w naszym kraju Szczecin na pewno zajmuje bardzo wysoką pozycję. Miasto bowiem może pochwalić się nie tylko dużą ilością zabytków, ale także mnóstwem atrakcji czy też przepięknymi krajobrazami. Co roku więc odwiedza je coraz więcej osób, tak samo z kraju jak też z zagranicy. Dzięki temu usługi turystyczne, takie jak na przykład baza noclegowa rozwijają się bardzo prężnie. Cieszy to przyjeżdżające tutaj osoby, jeżeli bowiem chodzi o noclegi, nie powinien sprawić żadnych problemów ze znalezieniem jak najbardziej odpowiednich. Po rezerwacji najlepszych noclegów jakie posiada Szczecin można już wyruszyć na poszukiwanie masy przygód, które nas tu czekają.

Miasto istnieje od wielu wieków, wynikiem czego jest między innymi bardzo duża ilość zabytkowych budynków. W przeszłości było miejscem, w którym siedziby mieli możni tego regionu. Znajdujący się tutaj Zamek Książąt Pomorskich to jeden z dowodów na to, jak potężnym miastem był Szczecin przed wiekami. Starannie odrestaurowany, obecnie stanowi siedzibę wielu organizacji kulturalnych. Mieści się tutaj także Muzeum Zamku Książąt Pomorskich jak również Opera na Zamku. Nie dziwi więc fakt, że to właśnie tutaj odbywa się bardzo wiele imprez. Tak samo ciekawym miejscem, które nazywane jest jako obowiązkowy punkt na mapie zwiedzania Szczecina są wały Chrobrego. Jest to zespół budynków, powstałych z różnych okresach czasu. Ciekawie zlokalizowane, schodzą do Odry, zapewniając możliwość nie tylko ich zwiedzania, ale także spaceru pomiędzy fontannami, przepięknymi widokami i starannie zadbaną zielenią.

Szczecin to także muzea. Mieszczące się w jednym z budynków, zaliczanych do wałów Chrobrego – Muzeum Narodowe oferuje możliwość oglądania wielu eksponatów. Tak samo ciekawe, zwłaszcza dla fanów samochodów, z pewnością okaże się Muzeum Motoryzacji i Techniki. Ponadto w mieście można oglądać cudowną Starówkę, z wieloma znajdującymi się tutaj kamieniczkami, kościoły, przepiękne pomniki, jak na przykład słynny Anioł Wolności czy też rozkoszować się spacerami w Parku Kasprowicza. Bardzo wiele miejsc takich jak centra rozrywki, są interesującym pomysłem na wolne chwile, zapewniające możliwość spędzenia czasu na zabawie całej rodzinie. Konkretnym miejscem są także Szczecińskie Podziemne Trasy Turystyczne, prowadzące znajdującymi się przede wszystkim w okolicy dworca podziemnymi schronami.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>