Zabawa sylwestrowa w Białym Dunajcu

W powiecie tatrzańskim, nieopodal Zakopanego znajduje się niewielka wioska, do której w każde wakacje oraz ferie zimowe przyjeżdża bardzo wielu wczasowiczów. Biały Dunajec przyciąga ich nie tylko pięknymi widokami i dobrym położeniem na mapie komunikacyjnej. Na korzyść tej niewielkiej mieściny wpływa również doskonale zorganizowana baza noclegowa, na którą w dużej mierze składają się obiekty małopowierzchniowe prowadzone przez rodziny góralskie. Jednym z najbardziej obleganych terminów w górach są święta oraz Sylwester. Każdy, kto chce spędzić w górach ten magiczny czas powinien rezerwacją noclegu zainteresować się już w okolicy września. Im bliżej końcówki grudnia, tym na rynku pozostają droższe miejsca noclegowe, a znalezienie wolnej kwatery w drugiej połowie listopada niemal graniczy z cudem. Z sylwestrową ofertą wypoczynkową można zapoznać się zarówno w najbliższym punkcie informacji turystycznej, jak i przez internet – wpisując w przeglądarkę hasło “noclegi Biały Dunajec” lub „sylwester Biały Dunajec”. Warto porównać ze sobą przynajmniej kilka ofert przed podjęciem ostatecznej decyzji (sprawdź tutaj). Mogą one bowiem znacznie różnić się zarówno ceną jak i pakietem usług dodatkowych.

W standardzie większości ofert kilkudniowych pobytów sylwestrowych jest oczywiście nocleg, niekiedy z wyżywieniem. Zazwyczaj w cenę pobytu jest również wliczony koszt zabawy sylwestrowej oraz śniadanie noworoczne. Niektóre pensjonaty oferują również zimowe kuligi z pochodniami i orkiestrą na zakończenie których organizowane jest ognisko i pieczenie kiełbasek w blasku księżyca. Osoby przyjeżdżające w góry na Sylwestra mają przynajmniej kilka możliwości spędzenia ostatniej nocy w roku. Najpopularniejszą formą zabawy są organizowane w pensjonatach zabawy taneczne. Wczasowicze, którzy nie lubią tego typu imprez mogą wybrać się na spacer na najbliższy pagórek i tam w świetle gwiazd wypić symboliczną lampkę szampana. Coraz popularniejszym pomysłem na spędzenie nocy sylwestrowej jest również kąpiel w basenach termalnych. Gorące źródła oraz ośnieżone tatrzańskie szczyty tworzą wyjątkowy i niepowtarzalny klimat. Sylwester to niezwykły czas w ciągu roku i większość osób pragnie, aby ten wieczór był wyjątkowy. Nie ma lepszego pomysłu na ciekawe spędzenie nocy sylwestrowej niż wyjazd w góry i witanie Nowego Roku patrząc na ośnieżone tatrzańskie szczyty.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>